Nowe logo Leona

Nowe logo Leona

Po 23 latach zmieniliśmy logo!

Zmieniamy logo, które towarzyszyło nam przez prawie ćwierć wieku. Dotychczasowe logo Leona zostało wprowadzone w 2001 roku w momencie powstania firmy i obowiązywało nieprzerwanie przez blisko 23 lata. Nadszedł jednak czas na zmiany.

Dlaczego zmieniliśmy logo?

Zmiana logo to ważny moment w historii firmy. Dlaczego firma zdecydowała się na zmianę, wyjaśnia Grzegorz Goik – Prezes Leona:

Zaczynaliśmy jako kilku entuzjastów od tzw. „sieci trzepakowych”, a dziś jesteśmy nowoczesnym przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym. Przeszliśmy bardzo dużą zmianę organizacyjną, technologiczną oraz pokoleniową. Można powiedzieć, że zmiana logo, to więcej niż zmiana symbolu, to symbol zmiany. Zmiana jest także pragmatycznym spojrzeniem na znak firmowy. Zmiana logo zapewni lepszą czytelność i widoczność marki. Nowe logo jest przejrzyste i nowoczesne – mówi Grzegorz Goik – Prezes Leona.

Jak zmieniło się logo?

W fazie projektowania napis został skonstruowany tak, by był maksymalnie czytelny, i jednocześnie nawiązujący do miękkich form kameleona ze zwiniętym ogonem, łącząc przeszłość z teraźniejszością. Litery zostały uproszczone, z logo znika charakterystyczna postać kameleona, pojawia się zielona kropka, będąca okiem kameleona. Zielona kropka stanowi symbol niezawodności, tak jak zielona dioda na urządzeniach oznacza ich prawidłowe działanie.

Od kiedy obowiązuje nowe logo?

Nowe logo obowiązuje od 10.06. Stopniowo będzie zastępowało dotychczasowe logo obecne na stronie internetowej, portalach społecznościowych, dokumentach, materiałach promocyjnych.

Zmienione logo, niezmienna jakość.

Chociaż nasz wizerunek się zmienia, nasze zobowiązanie do dostarczania niezawodnych i przystępnych usług pozostaje niezmienne. Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i jesteśmy podekscytowani, mogąc kontynuować naszą podróż w nowej odsłonie razem z Wami.

Share this post

Skip to content