O firmie

Największy regionalny operator w okolicy Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia-Zdroju, Żor

0
+
Kilometrów światłowodów
0
+
pracowników
0
+
Klientów
0
Biura obsługi
Kiedy w 2001 roku powstawała firma Leon, powszechny dostęp do internetu był niemalże luksusem. Koszty stałego dostępu do sieci były bardzo duże, a prędkości rzadko osiągały 1 Mbit/s.
Dzisiaj oferujemy łącza do 1 GigaBit/s, a kilkanaście tysięcy zadowolonych klientów poleca nasz internet, telewizję i telefonię swoim znajomym.

Jak myślisz, dlaczego?

Najnowsze informacje o firmie

5-uslugi

Krótkie spojrzenie na to, co już było

2001
ZACZYNAMY

Operator zaczynał swoją działalność w Rybniku i bardzo szybko zyskiwał nowych klientów. Nie raz podczas montażu, zaciekawieni sąsiedzi pytali, co się dzieje i od razu zamawiali usługę dla siebie. W tym czasie pracownicy korzystali tylko z jednego samochodu firmowego – Fiata 126p (maluch) – służył firmie jeszcze kilka lat.

2005
ROŚNIEMY

Dynamiczny rozwój pozwolił na zbudowanie sieci nie tylko w macierzystym mieście, wyszliśmy na cały region oferując wysokiej jakości usługi.

2007
RADIO

Z biegiem czasu w firmie zatrudniano kolejnych specjalistów, a sieć rozrastała się. Rok 2007 to wprowadzenie usługi bezprzewodowego dostępu do internetu, dzięki czemu mogliśmy dostarczyć sygnał do znacznie większej liczby mieszkańców regionu. W tym czasie w Leonie pracowało już około 25 osób, oczywiście wszyscy z okolic Rybnika.

2009
ŚWIATŁO

Kolejny przeskok technologiczny nastąpił w niedługim czasie. Niesamowite właściwości światłowodów sprawiły, że internet 100, czy 200 Mbit/s stał się łatwo dostępny. Dodatkowo, żeby zapewnić kompleksowe usługi naszym klientom, dołączyliśmy do oferty Telewizję cyfrową. Od tego momentu wszystkie nowe instalacje kablowe budujemy w oparciu o światłowody właśnie.

2011
ROZWÓJ REGIONU ZE WSPARCIEM

Od 2011 roku zaczęliśmy pozyskiwać dotacje Unii Europejskiej na budowę nowych sieci i likwidację tzw. wykluczenia cyfrowego. Kilka milionów, które do tej pory zdołaliśmy pozyskać pozwoliły uruchomić światłowodowe usługi dla kilku tysięcy osób.

2014
CZAS TELEWIZJI

Internet to zdecydowanie podstawowa usługa sieci Leon. Jednak od 2014 roku dynamicznie rozwijamy również usługę telewizji cyfrowej. Coraz większe zainteresowanie ze strony mieszkańców sprawia, że inwestujemy w rozwój tej właśnie usługi.

W nieco ponad rok od uruchomienia Telewizji Leon do pierwotnej listy dodaliśmy 23 kanały, uruchamiając je za darmo naszym dotychczasowym abonentom. Nierzadko, zanim uda nam się pozyskać dla Was kolejne kanały wymaga to negocjacji i umów z nadawcami ze Stanów Zjednoczonych, czy innych krajów.

2017
WIĘCEJ NIŻ INTERNET

Usługi Leona od dłuższego czasu “wyszły” poza internet. Telefonia i telewizja zyskały bardzo dużą grupę użytkowników, stając się kolejnymi głównymi elementami oferty.

Przyszedł czas na uzupełnienie oferty o kolejne propozycje zwiększające wygodę klientów. Wprowadzamy LeoDysk, Nagrywarkę sieciową czy Telefonię komórkową.

2021
20 LAT MINĘŁO

Od powstania firmy minęło 20 lat, można powiedzieć, że minęło jak jeden dzień. Zaczynaliśmy w czasach kiedy nikomu przez myśl by nie przyszło, że łącze internetowe stanie się tak potrzebną usługą jak dostęp do energii elektrycznej czy bieżącej wody.
Dziś wiemy, że bez naszej pracy trudno by się żyło. Dla wielu z Was, Leon jest wyborem spośród masy innych dostawców. Dlatego też szczególnie chcemy Wam podziękować za to, że wybieracie właśnie nas.

To dzięki Wam, Leon jest dziś największym regionalnym operatorem telekomunikacyjnym! Leon to my i Leon to Wy.

To dzięki Wam udało się:

dać pracę ponad 85 pracownikom,

położyć ponad 2 000 km kabla światłowodowego,

tworzyć okno na świat dla ponad 20 000 klientów.

Obiecujemy nie zwalniać tempa!

2024
Nowe logo Leona

Zmieniamy logo, które towarzyszyło nam przez prawie ćwierć wieku. Dotychczasowe logo Leona zostało wprowadzone w 2001 roku w momencie powstania firmy i obowiązywało nieprzerwanie przez blisko 23 lata.

Zmiana logo zapewni lepszą czytelność i widoczność marki. Nowe logo jest przejrzyste i nowoczesne – mówi Grzegorz Goik – Prezes Leona.

Chociaż nasz wizerunek się zmienia, nasze zobowiązanie do dostarczania niezawodnych i przystępnych usług pozostało niezmienne.

Operator Leon dzisiaj

Leon to rozpoznawalna marka i usługi telekomunikacyjne na najwyższym poziomie. Prócz kilkunastu tysięcy klientów indywidualnych zaufało nam również około 1000 firm i instytucji. W tym tak ważne jednostki, jak szpitale, urzędy miast, uniwersytety, szkoły.

Zatrudniamy, płacimy podatki i inwestujemy w regionie.

Dziękujemy za zaufanie.

Skip to content