www

My w sieci.

Jak wyglądała pierwsza strona Leona?

W dzisiejszych czasach  dla firmy obecność w sieci w postaci strony internetowej to podstawa. Nie mówiąc o mediach społecznościowych. Nie zawsze tak było. Strony www dziś umożliwiają realizowanie przelewów, załatwianie spraw urzędowych, wymianę walut, i wiele innych zadań, o których nikt prawdopodobnie nie myślał, kiedy tworzono  pierwszą stronę internetową.  

Tak wyglądała strona Wirtualnej Polski w grudniu 1998 roku, pięć lat po tym jak powstała pierwsza polska strona www. 

Jak widać nie tylko funkcjonalność, ale i wygląd stron daleko odbiegały od dzisiejszych szablonów graficznych. 

Naszą pierwszą stroną nie była www.leon.pl. Startowaliśmy jako amatorska sieć Nowiny.Rybnik.Net.Pl. 

dvdvvsdvdd

Strona ta działa bardziej na zasadzie miejsca, które skupiało społeczność. Każdy członek musiał podpisać umowę społeczną. W planach było uruchomienie wyszukiwarki i minigalerii (chętni mieli zamieszczać zdjęcia z Nowin i Rybnika). Był i dział ‘pomocna dłoń’, który jak czytamy na Nowiny.Rybnik.Net.PL miał pomóc się “poruszać w wielce okrutnym i jakże nieczułym na prośby świecie UNIXów”. Od 2002 roku strona już zaczyna zmieniać swój charakter i natrafiamy między innymi na taki komunikat:

Pragniemy przeprosić za “lekko” amatorski format tej strony… jesteśmy tak zajęci budową sieci, że nikt nie ma czasu za to się zabrać.” 

Roku później stronę można znaleźć pod adresem www.nowiny.net. Jak widać już wtedy postawiliśmy na kolor zielony, który do dziś jest ‘naszym’ kolorem. 

Skip to content