Sieć wi-fi w domu – jaki router?

Sieć wi-fi w domu – jaki router?

Dlaczego router jest ważny?

Obecnie niemal w każdym domu jest kilka urządzeń, które korzystają z dostępu do internetu: telefon komórkowy, laptop, komputer stacjonarny, konsola do gier, telewizor, tablet, drukarka, odkurzacz, lodówka, monitoring i wiele innych.

Żeby każde z urządzeń mogło korzystać z internetu, najpraktyczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie to domowa sieć wi-fi, taką sieć tworzy nam właśnie router, który rozsyła sygnał internetowy do każdego z naszych urządzeń.

sieć wifi

Routery w Leonie

router wifi w domu

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów routerów, różnią się m.in. prędkością transmisji, częstotliwością pracy, ilością anten czy dodatkowymi funkcjami.

W Leonie masz wybór pomiędzy urządzeniami, które zapewniają komfort użytkowania domowej sieci wi-fi. Głównym kryterium wyboru jest to, z jakich prędkości możesz i chcesz korzystać. W dużym skrócie: dla prędkości do 100 Mbit/s odpowiedni będzie router TP-LINK WR841N, dla wyższych prędkości niezbędny będzie router Wireless AC 1200 Dual Band Gigabit D-Link DIR-825.

Dostępne modele

Model dla prędkości powyżej 100 Mbit/s

router d-link

Wireless AC 1200 Dual Band Gigabit D-Link DIR-825

 • idealny do szybkiego internetu powyżej 100 Mbit/s dzięki wbudowanym portom o szybkości nawet 1 Gb/s
 • 4 mocne zewnętrzne anteny zapewniające duży zasięg
 • przepustowość WiFi w standardzie 802.11ac, częstotliwość pracy 2.4/5 Ghz – technologia Dual Band umożliwia nadawanie jednocześnie w obu częstotliwościach, rozwiązuje problem “zatłoczenia” w sieci
 • możliwość stworzenia wspólnej sieci domowej z 2 lub więcej routerów – automatyczne przełączanie na urządzenie z mocniejszym sygnałem bez zrywania połączenia
 • najwyższy standard zabezpieczeń dostępu do sieci (WPA2)
 • nowoczesny design i wysoka jakość wykonania
 • router możesz kupić w cenie 250 zł lub wydzierżawić za 10 zł miesięcznie

Model dla prędkości do 100 Mbit/s

TP-LINK WR841N

router wifi tp-link
 • świetnie sprawdza się przy prędkościach internetu do 100 Mbit/s
 • 2 zewnętrzne anteny
 • częstotliwość pracy 2.4 Ghz
 • najwyższy standard zabezpieczeń dostępu do sieci (WPA2)
 • cena zakupu routera to 90 zł
żarówka idea

Możesz zastanawiać się, dlaczego w internecie można znaleźć dostępne routery w niższej cenie – często to pozorna oszczędność. Kupując router w Leonie, nasz pracownik skonfiguruje go dla ciebie i zamontuje na miejscu w sposób zapewniający najlepsze parametry jakości sygnału i stabilne działanie. Jeśli router instaluje niedoświadczona osoba, istnieje ryzyko, że internet nie będzie działał z maksymalną prędkością lub w ogóle nie będzie działał, a jego naprawienie przez serwisanta będzie wiązało się z wydatkiem, którego można było uniknąć. Należy jednak pamiętać, że maksymalne osiągi każdego z routerów są zależne od ogólnego zaszumienia radiowego oraz fizycznej lokalizacji routera względem korzystającego. Warto również zaznaczyć, że prędkości deklarowane w ofercie operatora dotyczą połączenia kablowego.


To podstawowe informacje, które powinny ułatwić wybór routera do bezprzewodowej sieci domowej (wi-fi), jeśli potrzebujesz więcej szczegółów technicznych, lub nie jesteś pewien, który router będzie dla ciebie najlepszy nasi pracownicy są gotowi do udzielenia potrzebnych informacji. W Leonie router możesz kupić na własność lub wydzierżawić.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu telefonicznego – 32 440 8000 lub mailowego biuro@leon.pl

Jak usprawnić sieć wi-fi w domu?
Przeczytaj nasz poradnik
:

Share this post

Skip to content